Megkezdte működését az influenza figyelőszolgálat
Az Európai Influenza Surveillance Hálózathoz tartozó országokhoz hasonlóan október első hetében hazánkban is megkezdődött az influenza figyelőszolgálat működése.
A 2017/2018. évi influenza szezonban 1 351 háziorvosi és házi gyermekorvosi praxishoz tartozó lakos megbetegedési adatai alapján figyelik az influenzaszerű megbetegedések előfordulását területenként és korcsoportonként. A kerületi/járási hivatalok a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok közül 100 orvost kértek fel arra, hogy rendszeresen küldjenek légúti mintát virológiai vizsgálat céljára az influenzás panaszokkal hozzájuk forduló betegektől a megbetegedések kórokozójának azonosítása céljából. A beérkezett minták eredménye alapján hétről-hétre nyomon követhető az influenza vírusok megjelenése és terjedése - közölte az ÁNTSZ.
A figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint megállapítható, hogy 2017. október 2-8. között az országban 5 500 fő fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.