Hatalmas tüzek pusztítottak szerdán Veszprém vármegyében (VIDEÓ)
Három egymáshoz közeli, nagy kiterjedésű tűzeset volt szerdán Veszprém közelében.
Délben Várpalotán, a Széphegy dűlő területén tűz ütött ki, közel tizenöt hektáron gaz, avar és tarló égett, valamint két présház is kigyulladt. Az egyik présház felső szintjéről egy embert létra segítségével mentettek ki a tűzoltók. Az oltásban tizenkét technikai szer és negyven tűzoltó vett részt, munkájukat civil személyek segítették - tájékoztatott a katasztrófavédelem.
Egy órakor Öskün, a vasúti sín közelében keletkezett tűz, amely szintén tizenöt hektárnyi száraz füves területen pusztított, és családi házakat veszélyeztetett. Az ingatlantulajdonosok is segítettek a házak védelmében, az egységek tizenhárom járművel és negyven tűzoltóval avatkoztak be, a munkálatok jelenleg is tartanak.
Sóly település közelében kora délután gyulladt tűz, megközelítőleg százhatvan hektáron száraz fű, tarló, fenyves és bokros-füves terület égett. A káreseménynél tizenhárom jármű és harmincöt tűzoltó dolgozott, valamint a tűzoltók által földi úton nehezen megközelíthető helyeken két katonai helikopter segítette a levegőből a tűzoltást. A helikopterek alkalmanként két-kétezer-ötszáz liter vizet tudtak eljuttatni a tűzterületre bambi bucket segítségével, összesen huszonkétszer fordultak. Az oltási munkálatokat a három honvédségi vízszállító jármű is támogatta. Az oltásban a balatonfüredi, a lajoskomáromi, a kővágóőrsi és a pápai önkéntes tűzoltók, valamint civilek és polgárőrök is részt vettek. A beavatkozást munkagépek is segítették, a munkálatok még tartanak.
-
PÁLYÁZATI HIRDETMÉNY - ÉPÜLETHOMLOKZATOK FELÚJÍTÁSÁNAK TÁMOGATÁSÁRA
-
Otthon Veszprémben – lakhatási támogatás fiataloknak
-
Felhívás Szabad Sajtó Díj adományozásának javaslatára
-
Javaslatkérés „Az Év Veszprémi Rendőre”, valamint „Az Év Veszprémi Tűzoltója” díj adományozására
-
Felhívás Gizella hercegnő díjra