Több karambol is történt délelőtt a megyében a nedves utakon
A sofőrök még nem szokták meg az őszi útviszonyokat. Veszprémben hármas karambol is történt csütörtök délelőtt.
Frontálisan ütközött egy kisteherautó és egy személygépkocsi a Pápát Nyáráddal összekötő úton csütörtök délelőtt. A pápai hivatásos tűzoltók az út teljes lezárása mellett végezték a műszaki mentést. A baleset során ketten sérültek meg.
Három autó járt szerencsétlenül Veszprémben, a Pajta utcában csütörtökön, a késő délelőtti órákban. A karambolban egy teherautó és két személygépkocsi ütközött össze. A helyszínre érkező veszprémi hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket, a beavatkozás idejére az utcát lezárták. A balesetben egy személy súlyos sérüléseket szenvedett, őt a mentők kórházba szállították.
Királyszentistvánnál is árokba csúszott egy személyautó ugyancsak csütörtökön késő délelőtt. A jármű forgalmi akadályt nem képezett, ezért a balatonfűzfői hivatásos tűzoltóknak csak a jármű áramtalanítása volt a feladata. Az eset során személyi sérülés nem történt.
A katasztrófavédelem felhívja a figyelmet arra, hogy az őszi időjárás beköszöntével fokozottabban figyeljenek a nedves utakon a gépjármű sebességének helyes megválasztására, és gépkocsijukat időben készítsék fel a megváltozott útviszonyokra.