Skip to main content

Veszprém utcáján koldult, majd hamis adatokat adott meg a rendőröknek

| police.hu | 112 - rendőrségi hírek

A koldulás, a biztosítás hiánya és a hamis adatok bediktálása miatt is szabálysértési eljárás indult a férfi ellen.

Bejelentés érkezett a rendőrségre 2021. január 3-án, 14 óra 10 perckor arról, hogy Veszprémben, a Füredi úton egy férfi az arra járókat leszólítva koldul. A kiérkező járőrök igazoltatták a 24 éves berhidai férfit, aki már elindult kocsijával. A sofőr nem tartotta magánál vezetői engedélyét, és semmilyen más személyazonosító okmányát, továbbá az intézkedő rendőröknek a férfi olyan adatokat adott meg, melyek nem felelnek meg a valóságnak.

A valós adatok bediktálása után a járőrök megállapították, hogy a férfi vezetői engedéllyel nem rendelkezik, mivel a Várpalotai Rendőrkapitányság 2021. szeptember 16-ig eltiltotta a járművezetéstől. Szintén a Várpalotai Rendőrkapitányság elfogatóparancsot bocsátott ki ellene, mert nem fizette be a kiszabott pénzbírságot, melyet a bíróság elzárásra változtatott át. Fentieken túl az autóra pedig nem kötöttek érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást.

Ezt követően a körözött személyt elfogták, előállították a Veszprémi Rendőrkapitányságra, majd a járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt meghallgatták, szabálysértési őrizetbe vették, és a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság fogdájába szállították.

A koldulás, a biztosítás hiánya és a hamis adatok bediktálása miatt is szabálysértési eljárás indult a férfi ellen.