Elismert önkéntesek
A Polgári Védelem Napja alkalmából a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal kiemelkedő együttműködést ápoló szervezeteket jutalmaztak.
Vizi Ottó tűzoltó alezredes, megyei polgári védelmi főfelügyelő hétfői ünnepi beszédében visszaemlékezett a katasztrófavédelem múltjára, megjegyezve, 1992-től világszerte ünneplik a polgári védelmet március 1-jén.
A Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, Dányi Béla tűzoltó ezredes a Polgári Védelem Napja alkalmából, a polgári védelem érdekében kifejtett kiemelkedő tevékenység elismeréséül emléktárgyat adományozott Targubáné Szendrei Júliának, a Magyar Vöröskereszt Veszprém Megyei Szervezetének munkatársának; Hegyiné Böröcz Adélnak, aki Marcaltő, Egyházaskesző, Malomsok, Várkesző települések jegyzője; Hartman Ferencnek, a Vaskacsa Off-road SE vezetőjének, valamint Karácsony Ákosnak, a Tapolcai Járási Vulkán Önkéntes Mentőcsoport parancsnokának.