Idén tizenhatodszor borul jazzbe Veszprém Óváros tere
Tizenhatodik alkalommal telik meg dallamokkal és prémium ízekkel Veszprém barokk szíve: július 10. és 19. között újra jelentkezik a VeszprémFest ingyenes kísérőrendezvénye, a Rozé, Rizling, Jazz Fesztivál.
A tíz napon át tartó gasztro-kulturális fieszta megújult nyitvatartással, a hazai jazz-, blues- és swingélet krémjével, valamint fiatal tehetségek bemutatkozásával várja a látogatókat az Óváros téren. Mészáros Zoltán ügyvezető és Zsandár Tamás operatív igazgató kiemelték, hogy a rendezvény tudatosan karolja fel a kisebb, kézműves pincészeteket. Céljuk a borfogyasztás kultúrájának népszerűsítése a fiatalabb generációk körében is.
A Balaton-régió legjava vonul fel a téren, köztük a Jásdi, a Figula, a Laposa és a Veszprémi Érseki Pincészet tételei, de mellettük mediterrán borkínálat is helyet kap. A rendezvény mindennap 18 órakor nyit, a koncertek pedig 19 órakor kezdődnek, így jobban illeszkednek a nyáresték ritmusához.
A zenei felhozatalban idén nagyobb hangsúlyt kapnak a női vokális jazzformációk, de a funk, a blues, a rockabilly és a swing is képviselteti magát. Fellép többek között Sapszon Orsi, Gereben Zita, a Szigeti Juli Band, az Ed Philips and the Memphis Patrol, valamint a visszatérő közönségkedvenc, Pribojszki Mátyás és a Jumping Matt and His Combo. A szervezők büszkék az erős veszprémi blokkra is, így színpadra lép a helyi The Bluesberry Band, a Swing-Swing együttes, a King Bees, a Gyöngyhalász Latin Zenekar, a High, Wide and Handsome, valamint Temesi Berci is.
Mészáros Zoltán a fesztivált beharangozó sajtótájékoztatón.
Fotó: Rozé, Rizling, Jazz Fesztivál
A gasztronómiát erősíti a rendezvény új főtámogatója, a veszprémi Savencia vállalat, amely a Karaván Grill sajtmárkával érkezik az Oliva étterem standjára. Új kiállítóként debütál a Bitang Burger, a Rolling Chef és a Raclette by Lilli is, de Paulaner sörök és római pizzák is kóstolhatók. A július 19-i zárónap egybeesik a labdarúgó-világbajnokság döntőjével, így a szervezők óriáskivetítővel és igazi szurkolói hangulattal készülnek.
elhangzott még, a tavalyi siker után a MOL – Új Európa Alapítvány jóvoltából idén is megnyílik a TehetségKert a Jezsuita Templomban. Július 17-én Miklósa Erika háziasszony fellépése mellett Novák Péter művészeti vezetésével ifjú klasszikus zenei és népzenei tehetségek (Elek Petra, Buláth Júlia, Fehér Ámos és Fogarassy Hajnalka) mutatkoznak be. Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Muraközy Péter alpolgármester köszönetét fejezte ki az esemény szervezői felé, hangsúlyozva, hogy a város számára kiemelten fontos ez a nívós, évről évre megújuló kulturális esemény.

