Tavasszal ismét földárverés
Márciusban folytatódik az állami tulajdonú földek árverések útján történő értékesítése. Megyénkben összesen 9200 hektár földre lehet majd licitálni.
Erről Takács Szabolcs, a Veszprém Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja beszélt pénteki sajtótájékoztatóján. A Földet a gazdáknak programhoz kapcsolódva ismét a Magyar Állam tulajdonába, a Nemzeti Földalap vagyoni körébe tartozó, 3 hektár feletti, kijelölt földterületek értékesítése zajlik.
A tavalyi értékesítési cikluson a felkínált földterületek közel 60 százaléka kelt el. Idén márciusban - az elmúlt év végén megmaradtakkal együtt - 524 helyrajzi számon összesen 9200 hektár vár majd gazdára több mint 8,5 milliárd forintos kikiáltási összegben.
A Veszprém megyét érintő árverési hirdetmények már elérhetők az Nemzeti Földalap Kezelő honlapján, a földrészletek vásárlásához kapcsolódó tudnivalók pedig itt olvashatók.