Változásra van szükség a bérek területén
Veszprémben is megkezdődött a Jobbik béruniós aláírásgyűjtése.
5,8 millió olyan ember él Magyarországon, akinek háztartásában az egy főre jutó nettó jövedelem alacsonyabb, mint a létminimum - mutatott rá Varga-Damm Andrea, a Jobbik veszprémi országgyűlési képviselőjelöltje keddi sajtótájékoztatóján. Véleménye szerint ahol ez a valóság, ott minden vezető politikusnak, aki befolyásolni tudja a polgárok életét, ezen változtatnia kell.
Varga-Damm Andrea úgy fogalmazott, sokan kritizálják a béruniót, ők azonban el sem olvasták, hogy ez pontosan miről szól. “Az Európai Unió nem csak intézmény-, hanem elvrendszer is, amely szerint az unióban élők - ha lehet - a legkiegyenlítettebb egzisztenciális viszonyban kell lenniük” - húzta alá a politikus.
A Jobbik célja, hogy az unió kimondja, az uniós forrásból finanszírozott beruházásokhoz kapcsolódva uniós átlagbérek szükségesek. “Ez egy olyan komoly béremelkedést okozna hazánkban, ami automatikusan növelné meg egy egész ágazat bérét, ez pedig magasabb költést generálna és végül az egész gazdaságon végigfutna ennek eredménye” - vélekedett.
Varga-Damm Andrea szerint “Magyarország gazdasági szempontból azért toporog egy helyben, mert a bérek alacsonyak. Saját magunk vagyunk a saját magunk foglyai. A kisvállalkozó azért nem tud többet fizetni, mert nagy az adóterhe, nagy a bekerülési költség, az árak pedig nyomottak, a fizetőképes kereslet alacsony. Ezek alapján természetes, hogy egy kormányra készülő párt minden törvényes eszközt megragad azért, hogy valamilyen változást idézzen elő” - hangsúlyozta.